student-1178024_1280Z pewnością każdy student musi przez to przejść – sesja. Jedni radzą sobie z tym lepiej a inni zaś gorzej. W jaki sposób tak naprawdę ,,żak” powinien podejść do tego tematu? Istnieję kilka sprawdzonych sposobów.

Zdecyduj się na to aby twój sen był regularny – w tym przypadku zrezygnuj z kucia na blachę na ostatnią chwilę. Lepszym wyborem będzie z pewnością to kiedy będziesz się uczył trudnego materiału w ciągu dniu. Zdecyduj się położyć około godziny 22 lub 23. To na pewno będzie dla Ciebie dobre rozwiązanie ponieważ w trakcie dnia nie będziesz chodził senny.

Zastanów się nad dietą. Jeśli czeka Cię trudny egzamin lub kolokwium zdecyduj się na posiłek wartościowy niezbędny w najważniejsze składniki. W tym przypadku powinieneś zastanowić się nad tym aby to właśnie zainwestować w produkty pełne w odpowiednie źródło błonnika. Zamiast objadać się w czasie nauki do egzaminu jakimiś chrupkami powinieneś zdecydować się na coś zupełnie innego a chodzi tutaj o warzywa lub owoce. To właśnie dzięki nim dostarczać będziesz odpowiednich składników odżywczych.

Musisz w odpowiedni sposób podchodzić do swojej nauki. Zdecyduj się na to, że odnajdziesz odpowiedni sposób działania. Co powinieneś pod tym rozumieć? Najważniejsza rzecz powinna dotyczyć tego abyś w końcu uporządkował swoje notatki i zaczął je odpowiednio podkreślać. Co masz zrobić aby się w tym nie pogubić? Przede wszystkim używaj podkreślacza regularnie a dzięki temu unikniesz zbyt dużej liczby notatek. Zdecyduj się na taki sposób.

Wykorzystaj swój dyktafon. Przed trudnym egzaminem lub kolokwium postaraj się o to aby w końcu zacząć siebie nagrywać. Jest to co raz częstsza praktyka stosowana przez wszystkich studentów. Za tą sprawą możesz opanować całość materiału w bardzo szybkim czasie.

Bądź regularny w tym co robisz. Chcesz uniknąć nerwowej atmosfery w czasie sesji? Zadbaj o to, że będziesz się uczył systematycznie. W porównaniu do liceum tutaj nikt nie będzie próbował robić niezapowiedzianej kartkówki, sprawdzianu lub odpowiedzi ustnej. Jeśli nie będziesz się uczył przez pół semestru i opuszczał wszystkie zajęcia to tak naprawdę nie będziesz miał co liczyć na brak stresu w czasie sesji.

Staraj się znajdować odpowiedni system wynagradzania. W tym przypadku zastanów się nad tym aby pomyśleć o nagrodach i karach. Idealnie będzie jeśli wybierzesz dla siebie jakąś motywację. Uświadom sobie to, że możesz uzyskać jakaś nagrodę za to, że wcześniej opanujesz jakiś materiał np. obejrzenie ulubionego serialu. W nawiązaniu do kary możesz pomyśleć o tym aby za każde opuszczenie nauki wrzucić do skarbonki 5zł. Kolejny dzień w którym kompletnie zrezygnowałeś z nauki możesz tak właściwie zaliczyć do nieudanych. Nie staraj się aby ta skarbonka stawała się przepełniona ponieważ możesz także ustalić ze swoim znajomym to, że całą zawartość mu oddasz pod koniec semestru. Motywując się w taki sposób na pewno nie będziesz chciał dopuścić do tego, że tak przetrwonisz swoje pieniądze.