Co roku bardzo wielu młodych studentów zostaje magistrami, licencjatami, inżynierami itp. Z jednej strony bardzo cieszą się, że udało im się w końcu skończyć pewien etap. Niektórzy jednak martwią się o swoją przyszłość. Zewsząd dochodzą niepokojące informacje, że bardzo wielu absolwentów polskich uczelni – prywatnych czy zawodowych – nie może znaleźć pracy. Niewątpliwie, jest to trudna sytuacja. Trzeba jednak wiedzieć, w jakich miejscach jej szukać, aby zwiększyć swoje szanse na znalezienie wymarzonego zatrudnienia.
Wielu studentów tak naprawdę w ogóle nie wie co robić po zakończeniu edukacji. Jeśli jesteście w podobnej sytuacji, to wiedzcie, że samo nigdy się nie zrobi. Musicie wziąć się w garść i zacząć działać. Przede wszystkim, powinniście bardzo dobrze dopracować swoje CV plus list motywacyjny. Jeśli sami nie jesteście w tym ekspertami, to możecie poprosić o pomoc kogoś, kto dobrze się na tym zna. Wszystko po to, aby mieć naprawdę porządne i solidne dokumenty.
Następnie trzeba zacząć je wysyłać i z nimi chodzić po różnych lokalizacjach. Jeśli wyślecie tylko jedno CV, to szansa, że znajdziecie zatrudnienie jest relatywnie mała. Musicie zatem ją zwiększyć. Jak można to zrobić? Bardzo prosto. Musicie wysłać jak największą liczbę tych dokumentów do różnych firm. Któregoś dnia los powinien się do Was uśmiechnąć i znajdziecie zatrudnienie. To samo w przypadku wizyt w różnych okolicznych firmach pasujących do Waszego kierunku studiów i zainteresowań. Warto odwiedzić jak najwięcej placówek, aby dać sobie jak największe możliwości.
Trzeba też koniecznie przeglądać ogłoszenia w Internecie. W sieci jest mnóstwo takich portali, dlatego jest duża szansa, że na którymś będzie oferta pasująca do Waszych oczekiwań i wymagań. Powinniście też odwiedzić Powiatowy Urząd Pracy czy Biuro Pracy. Tam też są najnowsze oferty i być może któraś z nich przypadnie Wam do gustu. Na pewno nie ma co narzekać na brak ofert – one są, tylko trzeba je znaleźć i być do tego zmotywowanym. Wtedy naprawdę powinno się udać.