female-702961_1280Nerwówka na uczelniach wyższych to codzienność. Tutaj wszystko jest nowe – ludzie, osoby, miejsca i reguły. Można się stresować przed wejściem do sali egzaminacyjnej bądź pójściem na pierwsze kolokwium. Jednak przed odpowiednie działanie można zminimalizować stres.

Postaraj się zmienić swoją dietę. Jeśli masz problemy ze stresem nie szukaj rozwiązania w jedzeniu niezdrowego jedzenia typu fast food. Zamiast tego wybierz coś zdecydowanie innego – warzywa i owoce. Zauważ, że w tych krajach gdzie osoby jedzą warzywa i owoce regularnie ich poziom hormonu szczęścia i uśmiechu na ustach pojawia się zdecydowanie niż w naszym państwie, świetnym przykładem może być Tajlandia.

Staraj się z umiarem korzystać z Internetu. Po zajęciach świetnym sposobem na odstresowanie się jest obejrzenie twojego ulubionego serialu. Możesz także wejść na różnego rodzaju zabawne strony typu kwejk, demotywatory lub ostatnio co raz bardziej popularna student potrafi.

Twój stres może zniknąć jeśli tak naprawdę zmienisz swój styl. Tym razem zamiast się ubierać ciągle tak samo – od lat ta sama bluzka, koszula czy spódnica kup sobie jakąś nową rzecz. Pokaż wszystkich osobom, które znasz iż to właśnie Ciebie otacza pozytywna energia. Na pewno Ci się to przyda i uczucie stresu zniknie bardzo szybko.

Zestresowałaś się po ostatnim wykładzie, ćwiczeniach lub laboratorium? Pomyśl o tym aby raz sobie odpuścić. W końcu masz szansę na to, że bez żadnych większych przeszkód możesz opuścić jedne zajęcia. Jeśli jeden raz tak zrobisz to nic Ci się nie stanie a dzięki temu zyskasz czas na to aby zebrać swoje wszystkie myśli.