Edukacja Wyższa

Po czym poznać dobrą szkołę językową?

Kursy językowe bywają kosztowne i czasochłonne. Jak upewnić się, że dobrze zainwestujemy nasz czas i pieniądze? Po czym poznać dobrą szkołę językową, która spełni nasze oczekiwania? Podpowiadamy.

Bez względu na to, czy marzy Ci się kurs włoskiego, czy też chcesz zdecydować się na angielski dla dorosłych, z pewnością zastanawiasz się, czy dokonasz odpowiedniego wyboru. Na rynku pojawia się coraz więcej szkół i indywidualnych lektorów lub osób udzielających korepetycji. Jak odszukać w gąszczu reklam i ogłoszeń kursy językowe warte uwagi, które pozwolą nam zdobyć wiedzę i staną na wysokości zadania? Warto sprawdzić kilka aspektów. To zajmie niewiele czasu, a może uchronić nas przed nietrafioną decyzją.

Opinie znajomych i nieznajomych

Idealna sytuacja jest wtedy, gdy zaufany znajomy wybierze np. kurs angielskiego, a następnie poleci Ci szkołę jako rzetelne miejsce, w którym odbywają się ciekawe zajęcia. Na samym początku poszukiwań idealnej szkoły językowej warto popytać znajomych o znane im placówki. Być może wiedzą, która z nich będzie dla Ciebie strzałem w dziesiątkę? Jeśli zdarzy się, że nikt nie ma podobnych doświadczeń lub szukasz czegoś niszowego (np. kurs włoskiego), dobrą wskazówką mogą okazać się opinie w internecie. Pamiętajmy jednak, by podchodzić do nich z rezerwą i ograniczonym zaufaniem.

Kontakt i wizerunek

Czy szkoła, która nas zainteresowała, ma aktualne informacje na stronie internetowej? A może jej strona www w ogóle nie istnieje, a ostatnia aktualizacja profili w mediach społecznościowych miała miejsce dwa lata temu? Brak nowych informacji powinien być dla nas sygnałem ostrzegawczym. Zadbana strona internetowa z wyczerpującymi wiadomościami na temat rodzajów kursów wskazuje, że mamy do czynienia z profesjonalistami. Jeśli chcesz wykupić np. kurs angielskiego w Gdańsku, warto skontaktować się z daną szkołą językową mailowo lub telefonicznie i zapytać o interesujące nas szczegóły. Najlepsze placówki dbają o kontakt z klientem i potrafią udzielić wyczerpujących informacji oraz doradzić w wyborze kursu.

Doświadczenie

Być może doświadczenie lektorów lub szkoły językowej ma mniejsze znaczenie dla osoby, która np. wybiera podstawowy angielski dla dorosłych, ale dla kogoś, kto chce nauczyć się specjalistycznego języka branżowego, uzyskać międzynarodowy certyfikat językowy lub zorganizować szkolenie dla firmy, doświadczenie szkoły językowej może okazać się bardzo ważnym kryterium. Placówka, która przez kilka lub kilkanaście lat rozwija swoje kolejne oddziały, szkoli pracowników dużych firm i instytucji, a także elastycznie dostosowuje się do zmiennych okoliczności, często może zaproponować znacznie korzystniejszą ofertę. Ważna jest nie tylko jakość kształcenia, ale też umiejętność organizacji i dopasowania programu nauczania.

Oferta dopasowana do Ciebie

Czy kurs będzie skrojony na Twoją miarę? Dobra szkoła językowa potrafi dopasować się do potrzeb swoich uczniów oraz szybko zmieniającego się, współczesnego świata. Jeśli znajdziemy informację, że dana placówka oferuje zarówno kursy indywidualne jak i grupowe, naukę tradycyjną oraz online, a także proponuje naukę na różnych poziomach zaawansowania, możemy mieć pewność, że znajdziemy w niej dokładnie to, czego potrzebujemy. Wyjątkową zaletą jest możliwość indywidualnego dostosowania programu nauczania do potrzeb ucznia.

Skąd to wszystko wiemy? Właśnie taka jest szkoła językowa Moose, która oferuje wysoki poziom nauczania i metody ściśle dopasowane do potrzeb i oczekiwań kursantów. Wszystko po to, by nauka była w pełni satysfakcjonująca i dała oczekiwane rezultaty.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *