Edukacja Wyższa

Szeroka oferta szkół policealnych

work-1001043_1280W dzisiejszych czasach coraz więcej absolwentów szkół średnich chce jak najszybciej podjąć pracę. Jednak niezbędne w tym celu jest posiadanie odpowiednich kwalifikacji zawodowych. Decydując się na studia, trzeba poświęcić na naukę co najmniej trzy lata, aby zdobyć tytuł licencjata, a potem jeszcze kolejna dwa, by zostać magistrem. Nauka na kierunkach takich jak medycyna, prawo czy psychologia trwa pięć lat, bo nie obowiązuje tu podział na studia dwustopniowe. Dla osób, które chcą w krótszym czasie zdobyć zawód, idealnym rozwiązaniem są szkoły policealne.

Szkoły policealne posiadają swoje oddziały zarówno w dużych, jak i małych miastach. W większości przypadków nic nie stoi na przeszkodzie, by podjąć naukę w miejscu zamieszkania. Nauka w tego typu placówkach trwa rok lub dwa lata, a po zdaniu egzaminu zawodowego otrzymuje się tytuł zawodowy technika. Na niektórych kierunkach kształcenia obowiązuje czesne, ale w zamian szkoły oferują stypendia dla najlepszych słuchaczy i zniżki dla absolwentów lub dla tych, którzy uczą się na więcej niż jednym kierunku. Oferta dydaktyczna szkół policealnych jest niezwykle szeroka, co pozwala każdemu wybrać odpowiadający mu kierunek. Na podjęcie nauki decydują się coraz częściej nie tylko absolwenci szkół średnich, ale także osoby chcące się przekwalifikować. Szkoły policealne oferują zdobycie takich umiejętności zawodowych, na które jest aktualnie zapotrzebowania na rynku pracy. Programy nauczania nie ograniczają się tylko do przekazywania wiedzy teoretycznej. Duża ilość godzin przeznaczona jest na zajęcia praktyczne. Przy większości szkół tego typu działają biura karier, które ułatwiają słuchaczom kontakt z pracodawcami w celu odbycia praktyk czy znalezienia pracy. Wśród kierunków kształcenia co pewien czas pojawiają się nowe, co stanowi odpowiedź na potrzeby pracodawców. Obok popularnych już od wielu lat kierunków takich jak technik administracji, technik informatyk, opiekun medyczny, coraz większym zainteresowaniem cieszą się inne, w tym między innymi instruktor fitness, technik usług kosmetycznych, opiekun osoby starszej czy florystyka i bukieciarstwo. Na tym nie kończą się propozycje szkół policealnych. Interesująco przedstawia się zwłaszcza oferta kierunków medycznych. Wśród nich znajdują się na przykład: asystentka stomatologa, protetyk słuchu, technik elektroradiolog, higienistka stomatologiczna, rejestratorka medyczna, technik optyk lub masażysta.
Na rynku istnieje wiele szkół policealnych. Decydując się naukę w jednej z nich, warto z pewnością poszukać szkoły sprawdzonej, która może pochwalić się dużą liczbą zadowolonych absolwentów.

Możesz również polubić…

1 komentarz

  1. Karol says:

    Dobrze, że system edukacji dopasowuje się do obecnych zapotrzebowań na rynku pracy i uczniowie mają szansę kształcić się w popularnych kierunkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *