Edukacja Wyższa

Warszawa – doskonałe miejsce do nauki i rozwoju

Warszawa to świetne miejsce do życia, pracy, zabawy i rozwoju. Miasto oferuje bardzo wiele, ale i niezwykle dużo wymaga. Wysokie ceny wynajmu i utrzymania się w mieście równoważą równie wysokie zarobki, a doskonała oferta edukacyjna stawia równie wysokie wymagania przyszłym absolwentom. Jednak nie wszyscy skorzystają z dobrodziejstw wysokiego statusu społecznego. Miejsca w puli dla najlepszych są ograniczone, a o pozycję trzeba będzie się bardzo postarać. Dlatego na liście ważnych stołecznych punktów znajdziemy miejsca takie jak centrum korepetycji w Warszawie. To fantastyczne placówki, dzięki którym znacząco zwiększymy swoje szanse na karierę i życiowy sukces.

Warszawa – wyjątkowe miasto z wielkim potencjałem

Warszawa to niewątpliwie miasto z ogromnym potencjałem i to prawie w każdej dziedzinie. Łatwo znaleźć tu świetną pracę i rozwijające praktyki, dobre szkoły, kursy i doskonałych edukatorów. W trzeciej edycji badania Business Environment Assessment Study, przeprowadzonym na początku tego roku, stolica znalazła się w czołówce miast polskich o najwyższej atrakcyjności inwestycyjnej. W ubiegłorocznym raporcie brytyjskie agencji public relations ING Warszawę umieszczono wśród 5 europejskich miast o największym potencjale rozwoju swojej marki w Internecie, wskazując na ogromne zainteresowanie miastem w internetowych dyskusjach.

Stolica zdecydowanie przyciąga uwagę i oferuje nad wyraz wiele. Możliwość szybkiej kariery, wysokich zarobków (znacznie wyższych, niż w innych miastach), ogromne możliwości samodoskonalenia i rozwoju, regularnie bardzo niskie bezrobocie – powodują, że Warszawa jest miejscem, w którym chcemy żyć. Jednak wraz z możliwościami, jakie oferuje miasto, rosną i wymagania. Wysokie koszty utrzymania generują konieczność posiadania dobrze płatnej pracy, a możliwości edukacyjne – świetnych umiejętności, doskonale zaliczanych egzaminów i dobrych ocen. By dostać się do wymarzonych szkół trzeba będzie pokonać rekordowe ilości kandydatów.

Korepetycje sposobem na wyrównanie szans edukacyjnych

Mieszkańcy Warszawy i ich dzieci mogą liczyć na duże możliwości nauki i rozwoju, w mieście funkcjonują świetne szkoły średnie i doskonałe uczelnie o ogólnopolskiej sławie. Jednak by dostać się do najlepszych placówek i na dobrze rokujące kierunki potrzebna będzie spora liczba punktów na egzaminach. Dlatego świadomi rodzice, którzy poważnie myślą o karierze swoich dzieci, od najmłodszych lat monitorują wyniki w nauce swoich pociech i chętnie kierują je na dodatkowe lekcje. Dominują zajęcia językowe, muzyczne, sportowe i korepetycje z matematyki i innych nauk ścisłych, w tym fizyki i chemii.

Najwięcej środków na korepetycje dla swoich dzieci przeznaczają mieszkańcy miast o wyższym wykształceniu i wysokim statusie materialnym. Koszty przeznaczane na dodatkową naukę wynoszą średnio od kilkuset do niemal 2 tysięcy złotych. Tyle potrzeba, by zwiększyć szanse edukacyjne, a czasem po prostu wyrównać możliwości mniej zdolnych uczniów czy nadrobić ważne zaległości.

W przepełnionych szkołach, gdzie brakuje czasu na systematyczne, gruntowne utrwalanie materiału, a często również na dodatkową pomoc w zrozumieniu trudniejszych zagadnień, nietrudno o kłopoty w nauce. Szczęśliwie, w zasięgu mieszkańców dużych miast, są rozliczne, łatwo dostępne korepetycje dla dzieci z podstawówki, zajęcia przygotowujące do matury, kursy językowe, specjalistyczne a nawet wsparcie dla uczestników olimpiad.

Stołeczne szkoły, o które warto powalczyć

Warszawskie licea i szkoły ponadpodstawowe od lat plasują się czołówkach rankingów najlepszych szkół. Oprócz ogromnej ilości placówek oferujących naukę na bardzo wysokim poziomie liczyć można na wielość specjalizacji i profili klas. Wybór jest naprawdę duży, a stawka wysoka – wielu absolwentów dostanie się na dobre studia, dobrze zdaną maturą otwierając sobie drzwi do kariery. Dlatego nie dziwi, że uczniowie chętnie korzystają z zajęć dodatkowych czy po szkole regularnie odwiedzają miejsca takie jak szkoła korepetycji. W Warszawie ofert pomocy w nauce znaleźć można naprawdę wiele i mało kto z tego nie korzysta. Nieoficjalne statystyki głoszą, że z korepetycji korzystać może już nawet 50-60 proc. uczniów.

Jak wynika z XXIII Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2021, największe perspektywy rozwoju dla młodych ludzi dają: XXVII Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Czackiego, XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica oraz V Liceum Ogólnokształcące im. Księcia Józefa Poniatowskiego w Warszawie. Wśród techników najlepszym okrzyknięto Technikum Mechatroniczne nr 1 w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych nr 1. Aż siedem szkół z Warszawy znalazło się również w TOP 15 najlepszych liceów w kraju.

Studia w Warszawie – szerokie perspektywy rozwoju

W stolicy działa kilkanaście uczelni wyższych, które oferują naukę na rozmaitych kierunkach, od humanistycznych i ścisłych po wojskowe i artystyczne. W Rankingu Uczelni Akademickich Perspektywy 2021, większość z nich uplasowała się na wysokich pozycjach, z czego na drugiej pozycji – uniwersytet Warszawski, na trzeciej zaś – Politechnika Warszawska. Na nieco niższych miejscach znajdziemy popularne i lubiane uczelnie, jak: Szkoła Główna Handlowa, Akademia Leona Koźmińskiego, SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny, czy Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Indeks warszawskich uczelni to marzenie wielu, a świadectwo tych szkół otwiera drogę do sukcesów zawodowych i jest niemal gwarantem dobrego startu. Warszawskie placówki zapewniają nie tylko idealne warunki do studiowania, doskonale wyszkoloną kadrę i świetne zaplecze naukowe, lecz także szerokie możliwości podjęcia stażu w renomowanych przedsiębiorstwach i zdobycia wymarzonej pracy jeszcze na etapie nauki. Nie bez znaczenia są i warszawskie zarobki – niemal 30 proc. wyższe niż średnia krajowa, a także wciąż powiększająca się liczba miejsc pracy.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *