amsterdam-922263_1280Myślisz nad wyborem kierunku i wyższej uczelni. Zastanawiasz się na co powinieneś iść i w jakim mieście a może kraju warto studiować? Na pewno w mieście z dobra baza mieszkaniowa i standardami co najmniej dorównujacymi polskim odpowiednikom, takim jak Hotel Azyl. Jeśli tym razem chcesz się wykazać oryginalnością oraz rozpocząć swoją karierę studencką w innym kraju – Holandia to musisz dowiedzieć się o kilku najważniejszych informacjach.

Czego możesz się spodziewać na holenderskim uczelniach? Jeśli zamierzasz studiować kierunek inżynierski to nie powinno Cię zaskoczyć to, że wyposażenie techniczne jest na bardzo wysokim poziomie. Musisz uświadomić sobie to, że to właśnie Holendrzy dysponują bardzo innowacyjnymi urządzeniami technicznymi, które na co dzień stosują w pracy.

Nie jesteś punktualny i masz problemy z porannym wstaniem? Będąc na co dzień w Holandii bądź w pełnej świadomości, które mieszkają na co dzień są bardzo punktualni. Oprócz tego holender mając zaplanowaną pracę, studia do np. 17 to nie wychodzi wcześniej ponieważ trzyma się wszystkich zaplanowanych założeń.

W Holandii możesz zauważyć to, że osoby tam mieszkające bardzo cenią sobie pracę zespołową. Wierzą, że tzw. teamwork może być skutecznym sposobem na rozwiązanie wszystkich problemów związanych z projektem .W tym kraju taki zespół składa się od 2 do 8 osób. Plan projektu u holendra nie jest jasno zdefiniowany, zamiast tego ważniejszy jest dla nich końcowy rezultat.

W jaki sposób możesz się dogadać z Holendrami studiując u nich w kraju? Nie powinieneś mieć większych problemów jeśli chodzi o dogadanie się w języku niderlandzkim lub angielskim. Niemalże wszyscy Holendrzy potrafią swobodnie porozumieć się po angielsku.

Na holenderskiej uczelni będziesz mógł liczyć na to, że twoja grupa studencka będzie liczyć od 2 do 5 osób. Dlaczego tak się dzieję? Władze uczelni stawiają na efektywność nauczania wszystkich osób, które pragną studiować na danej uczelni w Holandii. Za sprawą wysokich rezultatów włodarze dają szansę studentom na rozwój osobisty.

Jeśli chodzi o oceny na holenderskiej uczelni to powinieneś sobie uświadomić o pewnej skali. W tym przypadku dotyczy ona od 1-10. Chociaż tutaj popularną praktyką jest także to kiedy profesor obserwuję studenta i widzi go, że on się stara i wykazuję inicjatywę to w takich sytuacjach może dać zaliczenie egzaminu.

Jeśli chodzi o atmosferę życia codziennego to żaden student nie powinien na to narzekać. Wszyscy w grupie są dla siebie przyjaźni. W jednym zespole, jeśli chodzi o innowacyjne projekty można odnaleźć różnych obcokrajowców – chodzi tutaj o Niemców, Węgrów i wielu innych. Każda osoba w grupie darzy się między sobą odpowiednim szacunkiem i możesz liczyć na to, że wsparcie od nich będzie na porządku dziennym.

W trakcie studiów ,,żacy” w Holandii mają doskonałą szansę na to aby tak naprawdę nawiązać współpracę z dużą liczbą firm. Możesz liczyć na to, że tak naprawdę zakłady mogą dawać szasnę studentom napisania pracy licencjackiej bądź magisterskiej.

Holendrzy są narodem otwartym na inne osoby, szczególnie na obcokrajowców. Nikt nie powinien mieć większych problemów ze znalezieniem jakiegoś bliższego kontaktu w tym kraju. Oprócz tego można liczyć także na to, że w dość wyraźny sposób podszlifujesz swój język obcy. Na miejscu na pewno będziesz miał możliwość do tego aby pociągnąć się z poziomem swojego języka angielskiego lub niderlandzkiego. Na niektórych uczelniach będziesz miał szansę na to aby wysłuchać całości wykładu w języku holenderskim. Aby dostać się na studia do Holandii będziesz musiał przejść test językowy. Pozytywna a także wysoka ocena z tego egzaminu będzie Ci dawać wysokie możliwości do tego aby tak naprawdę dostać się do swojej wymarzonej uczelni. Kończąc studia na Holandii możesz bez większych problemów rozpocząć swoją pracę zawodową w tym kraju jak i również szukać z większymi szansami zatrudnienia tutaj w Polsce. Jeśli zdecydujesz się na wyższą uczelnię za granicą to dodatkowo będziesz mógł uzyskać certyfikaty międzynarodowe, które są znane na całym świecie.